Polski Klub Olimpijski "Olympia" Berlin - strona oficjalna

PUCHAR AOK - OLYMPIA W KOLEJNEJ RUNDZIE.

• autor: Sebastian, 2014-08-10 18:10

P.O.C. OLYMPIA ROZPOCZYNA ROZGRYWKI.
Po długiej przerwie na odpoczynek i regenerację do rozgrywek wróciła pierwsza drużyna Olympii. W ramach pierwszej rundy pucharowej "AOK Pokal" dziś na boisko wybiegli zawodnicy naszej "Seniorki". Rywalem naszej drużyny była drużyna Hertha 03 Zehlendorf, bardzo dobrze znana w berlińskim środowisku piłkarskim marka. Spotkanie w sumie bardzo wyrównane nie wskazywało na to, że na chłopaków Olympii czeka lekkie zadanie. Patrząc na przebieg całego spotkania widoczna była przewaga gospodarzy jeżeli chodzi o grę piłką. No cóż, część drużyny wróciła na murawę prosto z urlopów i dlatego nie ma się czemu dziwić. Nasz zespół potrzebował kilku minut na "aklimatyzację", jednak z biegiem czasu akcje naszej drużyny napełniały optymizmem licznie przybyłych kibiców Olympii. W pierwszej odsłonie spotkania zabrakło odrobiny szczęścia i piłki trzepoczącej w siatce, głównie za sprawą skutecznych defensorów Herthy. W drugiej części meczu przeciwnik nie stwarzał zbyt wielu klarowych sytuacji na zdobycie bramki, jednak ofensywne akcje Olympii też nie powalały na kolana. W ostatnim kwadransie meczu kibice myślami byli już przy serii rzutów karnych, kiedy to dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Michał. Precyzyjnie dopełnił akcje kolegów umieszczając dwukrotnie piłkę w bramce przeciwnika. Szok po stronie gospodarzy, wielka radość i awans do następnej rundy pucharowej Olympii.
Wszystkim zawodnikom dziękujemy za waleczność i zaangażowanie do ostatniego gwizdka, a wszystkim kibicom oczywiście za wspaniały doping.

BERLINER AOK POKAL
HERTHA 03 ZEHLENDORF - OLYMPIA BERLIN 0:2 (0:0)

BRAMKI: 0:1 Krzysztof Kamiński (83.), 0:2 Krzysztof Kamiński (88.)

SKŁAD: Adam Wysiadecki - Peter Scholtyssek, Grzegorz Pikos, Paweł Golebiewski, Dariusz Dorniak - Jerzy Jankowski, Maciej Polski, Sławomir Noworolski, Arkadiusz Stawiński - Waldemar Pelc, Krzysztof Kamiński

REZERWA: Dariusz Strzebińczyk, Wojciech Wittstock, Artur Krasucki, Klaudiusz Krysta (zmiany hokejowe)

pon.